Cena potravin se ve světě nezměnila

VYDÁNÍ: 01/2014
sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte

Cenový index potravin se podle Organizace pro výživu a zemědělství – FAO v prosinci 2013 meziměsíčně téměř nezměnil. Cena potravin tak zůstává stále vysoká.

Ceny mléčných produktů se dlouhodobě zvyšují především v důsledku rostoucí poptávky po sušeném mléce v Číně. Za zvýšením celosvětových cen masa je rostoucí zájem o hovězí a vepřové v Číně a také v Japonsku. Ceny drůbežího masa se meziměsíčně nezměnily a u skopového došlo k jejich poklesu.

U obilovin díky rekordní sklizni roku 2013 prosincové ceny dále klesaly a byly nejnižší od srpna roku 2010. Pokles cen se týkal především pšenice a kukuřice, u rýže se její cena zvýšila. Světová cena cukru v prosinci již třetí měsíc po sobě klesala. Příčinou toho poklesu byla očekávaná nadprůměrná sklizeň cukrové třtiny jak v Brazílii, která je jejím největším světovým producentem a vývozcem, tak i v Thajsku a v Číně. Za poklesem cen rostlinných olejů stálo především snížení ceny palmového oleje. Průměrný roční index cen potravin dosáhl v roce 2013 hodnoty 209,9 bodu, což bylo o 3,5 bodu méně než v roce 2012 a dokonce o 20,2 bodu méně než v roce 2011, ale i tak se jedná o třetí nejvyšší průměrnou cenu potravin v historii.

Více naleznete ZDE.

Autor: , odbor vnější komunikace
Zatím zde není žádný komentář.

Související články

 

Kolik ovoce vypěstujeme a sníme

Ilustrační foto

Nejoblíbenějším ovocem v České republice je tradičně jablko. Podle odhadů statistiků sklidí Češi na svých zahradách až 40 % z celkové sklizně jablek v ČR. Přesto se k nám jablka dovážejí ze zahraničí. Nejvíce jablek se pěstuje ve Středočeském kraji.

Když čisté ruce nestačí

ilustrativní fotka

Světová zdravotnická organizace u příležitosti Mezinárodního dne zdraví, který připadá na 7. duben, letos upozorňovala především na problémy a nemoci, které jsou spojeny s konzumací závadných potravin a vody.

Dovoz masa vytlačoval tuzemské producenty

ilustrační obrázek

Deficit obchodu s potravinami a živými zvířaty býval v letech 1999–2001 vždy menší než 20 mld. Kč, ale v letech 2009–2012 překonával dovoz hodnotu vývozu v průměru o 32,5 mld. Kč. K prohlubování tohoto deficitu vedly zejména silné dovozy zeleniny a ovoce, masa a masných výrobků.

O soběstačnosti ve spotřebě potravin

Ing. Jiří Hrbek_náhled

Soběstačnost je definována jako nezávislost na externích zdrojích. Je to schopnost společnosti (jedince) uspokojovat své základní životní potřeby s využitím vlastních zdrojů v konkrétních podmínkách a čase. Je často zmiňována v oblasti hodnocení energetických zdrojů, ve zdravotnictví a také v zemědělství a ve spotřebě potravin.

„Jsme to, co jíme“

ilustrační obrázek

Ještě pár let bude trvat, než se dozvíme, co má Evropa na jídelním lístku. Na úrovni Evropské unie totiž neexistují žádné harmonizované údaje o spotřebě potravin. Přitom zájem o tuto statistiku je obrovský. Dokazuje to úspěch statistiky spotřeby potravin.

Stanou se brambory „citlivou komoditou“?

Odhad skluzně brambor

Když Český statistický úřad zveřejnil v říjnu odhad letošní sklizně brambor, vyšlo najevo, že se produkce této významné plodiny meziročně propadla o jednu pětinu a ve srovnání s desetiletým průměrem dokonce o jednu třetinu. Přestože poptávka po „chlebu chudých“ u nás dlouhodobě klesá, letošní zimu a jaro se bez dovozu brambor ze zahraničí neobejdeme.