Výstava: Jídlo jako výtvarný prostředek

VYDÁNÍ: 03/2014
sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte

Ve spolupráci s KS ČSÚ v Jihlavě byla začátkem března v ČSÚ v Praze instalována výstava Fashion Food aneb Jídlo jako výtvarný prostředek

Ve spolupráci s KS ČSÚ v Jihlavě byla začátkem března v ČSÚ v Praze instalována výstava Fashion Food aneb Jídlo jako výtvarný prostředek, která je výsledkem společného projektu studentů Uměleckoprůmyslové školy Helenín a Střední školy obchodu a služeb Jihlava. Autoři projektu vzali potraviny jako inspiraci a využili je netradičním způsobem. Výsledkem je série velkoformátových fotografií, z nichž každá má svůj vlastní příběh a atmosféru. Výstava, jejíž součástí jsou i modely šatů s módními doplňky inspirovanými jídlem, je ke zhlédnutí ve veřejně přístupných prostorách budovy ČSÚ do konce března.

Autor:
Zatím zde není žádný komentář.

Související články

 

Světová populace konzumuje stále více masa

ilustrativní fotka

V roce 1990 snědl průměrný obyvatel Země 33 kg masa za rok. Od té doby se toto množství zvýšilo téměř o třetinu. Spotřeba masa vzrostla celosvětově za posledních 50 let pětinásobně.

Když čisté ruce nestačí

ilustrativní fotka

Světová zdravotnická organizace u příležitosti Mezinárodního dne zdraví, který připadá na 7. duben, letos upozorňovala především na problémy a nemoci, které jsou spojeny s konzumací závadných potravin a vody.