Tipy pro Vás

VYDÁNÍ: 10/2016
sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte

Eurostat: Kam jezdí občané EU na dovolenou? TransMonEE

Infografika

Eurostat: Kam jezdí občané EU na dovolenou?

U příležitosti Světového dne cestovního ruchu vydal Eurostat na svých webových stránkách na konci září interaktivní infografiku. Průměrný občan Evropské unie strávil v roce 2014 na zahraniční dovolené průměrně 8,7 nocí a utratil denně 86 eur. Z pohledu jednotlivých států jsou k dispozici údaje nejen o tom, kam vyjíždějí rezidenti daného státu, ale také o návštěvnících, kteří do sledované země přijíždějí. Data jsou doplněna o informace o průměrné délce pobytu a denní útratě. Více ZDE.

ilustrativní obrázek - infografika

 

Databáze

TransMonEE

Databáze TransMonEE obsahuje 400 ekonomických a sociálních ukazatelů, které se týkají situace a kvality života dětí, mladistvých a žen ve 28 zemích střední a východní Evropy, Společenství nezávislých států a Evropské unie. Jednotlivé indikátory jsou rozděleny do deseti témat, která se například vztahují k demografii, zdraví, ochraně dětí, vzdělání či kriminalitě. Údaje shromažďované národními statistickými úřady se každoročně aktualizují. Databáze za Českou republiku je doplněna o data ze zdrojů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva spravedlnosti, Ústavu zdravotnických informací a statistiky, Policejního prezidia a Vězeňské služby. Každoročně jsou údaje za předchozí rok shromažďovány národními statistickými úřady, a to vždy v období od září do poloviny října. Následně data vyhodnocuje koordinátor projektu – organizace UNICEF, která také výsledky zveřejňuje na internetu následující rok v červnu. Údaje z databáze TransMonEE představují užitečný nástroj pro vlády jednotlivých států, občanské společnosti či finanční instituce, které je potřebují pro svá rozhodování a také při schvalování různých projektů či programů. Více na http://www.transmonee.org.

unicef - ilustrativní obrázek

ilustrativní obrázek

 

 

 

Autor:
Zatím zde není žádný komentář.

Související články

 

Tipy pro Vás

Twitter: Destatis: @destatis_news. Infografika: FAO: Plýtvání potravinami. WHO: stárnutí. Kniha: Eurostat: Energie. Aplikace: Český rozhlas: Kde přibývá turistů a kam přestávají jezdit?

Tipy pro Vás

Tipy_pro_Vás_náhled

UNICEF: Dětský fond OSN. Eurostat: Jak se proměňuje statistický systém v EU? Eurostat: Rodina v Evropské unii. Světová banka: Atlas cílů udržitelného rozvoje 2017. OECD: Indikátory zeleného růstu.

Tipy pro Vás

Twitter: U. S. Census Bureau. Infografika: Eurostat: Trh práce v EU v roce 2016. ISTAT: Obyvatel Itálie v roce 2016 ubylo. ISTAT: Kdyby v Itálii žilo jen 100 osob. Hashmeta: Digitální svět na začátku roku 2016

Tipy pro Vás

Tipy pro vás 01/2017

Anthony B. Atkinson: Ekonomika nerovnosti. ILO: Pracoviště pro zdravotně postižené. ÚZIS: Psychiatrická péče v roce 2015. Datová žurnalistika: Češi patří k nejméně štědrým národům světa. WHO: Přestaňte solit, budete zdravější. Istat: Jak tráví Italové svůj čas.

Tipy pro Vás

ilustrativni obrazek

Eurostat: udržitelný rozvoj. Pohled na vzdělávání. Světová banka: Třetina obyvatel planety je bez WC. Unie filmových distributorů: Kolik lidí chodí do kina a na co.

Tipy pro vás

Twitter: Max Roser. Infografika: Nejvíce evropských nobelistů pochází z Velké Británie. Norský statistický úřad: Přehledně o školství. Webové stránky: FAO: Světový den výživy. Databáze: CentropeSTATISTICS

Tipy pro Vás

ilustrativní obrázek

Twitter: David McCandless. Webové stránky: IAOS: Mezinárodní asociace pro oficiální statistiku má nový web. Kniha: Evropský statistický systém: ESS Report 2015. Atlas Jar: Skladba obyvatel. Infografika: Spojené státy americké Census.Gov: Novostavby rodinných domů

Tipy pro vás

Ilustrativní obrázek

Česko v datech. Eurostat: Vládní výdaje podle oblastí. Eurostat: Evropský pracovní trh. FAO: Benefity městské zeleně. Luštěniny – opomíjené bohatství. SingStat.

Tipy pro vás

ilustrativní obrázek

Jakub Marian – jakubmarian.com. Infografika: Stárnutí populace na Dálném východě. Atlas: Odlesňování a zalesňování ve světě. Statistické analýzy v jazyce R. ČSÚ: Databáze Eurostatu v češtině. Census PoP Quiz.

Tipy pro vás

Atlas domovů (nejen) pro seniory, Studie: Kolik Američanů má irské kořeny?, Eurostat: Můj region, You in EU, Jak velký díl koláče jste si ukousli vy?

Tipy pro vás

atlas Nepálu

Webové stránky: Infografika: Vizualizace údajů o datu narození, DESTATIS: Statistické údaje o uprchlících – Německo. Twitter: Data Driven Journalism. Kniha: Populační atlas Nepálu. Aplikace: VDB v novém kabátě.

Tipy pro vás

Nizozemsko s daty za Evropskou unii

Twitter: Conrad Hackett. Webové stránky: Jak je na tom Nizozemsko, Hrajeme si s inflací. Kniha: Nizozemsko měřené evropským metrem. Nová aplikace ČSÚ pro mobilní telefony.