Nejlepší plakáty vytvořili gymnazisté z Holic

VYDÁNÍ: 03/2017
sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte

První ceny v národním kole soutěže o nejlepší statistický plakát získali studenti z Gymnázia Dr. Emila Holuba v Holicích, a to v obou soutěžních kategoriích. Organizátory akce byly už čtvrtým rokem ČSÚ a VŠE. Soutěž je určena pro žáky základních a středních škol, vítězové pak postupují do mezinárodního kola.

V letošním roce byla tématem historie naší země. Do soutěže se přihlásilo více než 200 týmů z 33 základních a středních škol z celé České republiky. Plakáty stejně jako v uplynulých ročnících posuzovala odborná porota složená ze zástupců Českého statistického úřadu, Vysoké školy ekonomické v Praze a České statistické společnosti. Všichni výherci získali diplom a dárkové předměty. Ukazuje se, že mezinárodní soutěž, jejíž finále se uskuteční letos v červenci v marocké Marrakéši na 61. světovém kongresu Mezinárodního statistického institutu, přináší své plody. Jaká je úroveň statistické gramotnosti žáků základních a středních škol, o tom se mohou přesvědčit všichni, kdo do konce letošního dubna zavítají do ústřední budovy ČSÚ na Skalce v Praze 10 a navštíví výstavu nejlepších statistických plakátů. Podrobné informace a výsledky soutěže najdete na ZDE a ZDE.

Po vernisáži plakátů, která se uskutečnila 15. března v budově ČSÚ v Praze na Skalce, se jejich tvůrci vyfotili s předsedkyní ČSÚ Ivou Ritschelovou a profesorkou Hanou Řezankovou z VŠE , členkou výboru České statistické společnosti.

Po vernisáži plakátů, která se uskutečnila 15. března v budově ČSÚ v Praze na Skalce, se jejich tvůrci vyfotili s předsedkyní ČSÚ Ivou Ritschelovou a profesorkou Hanou Řezankovou z VŠE, místopředsedkyní České statistické společnosti.

 

Autory vítězného plakátu v kategorii narození v roce 1997 a mladší byli Vojtěch Černý a Matyáš Hruška.

Autory vítězného plakátu v kategorii narození v roce 1997 a mladší byli Vojtěch Černý a Matyáš Hruška.

 

První místo v kategorii narození v roce 2000 a mladší získaly Pavla Bačinová a Iva Hlavatá.

První místo v kategorii narození v roce 2000 a mladší získaly Pavla Bačinová a Iva Hlavatá.

 

Zatím zde není žádný komentář.

Související články

 

Nejlepší statistický plakát

ilustrativní fotka

Národní kolo soutěže pro žáky základních a středních škol o nejlepší statistický plakát zná své vítěze. Do mezinárodního kola soutěže, která učí žáky, jak rozumět statistice, postoupily týmy žáků ze ZŠ a MŠ Jimramov a OA a VOŠS Ostrava-Mariánské Hory.

Podporujeme mladé statistiky

prof. Ing. Hana Řezanková, CSc.

S profesorkou Hanou Řezankovou jsem se setkal na Vysoké škole ekonomické v Praze při hodnocení národního kola soutěže žáků základních a středních škol o nejlepší statistický plakát. Předsedkyně České statistické společnosti také velmi úzce spolupracuje s Českým statistickým úřadem.

Nebojte se čísel, nekoušou

doc. Ing. Jakub Fischer, Ph.D.

Statistik a prorektor Vysoké školy ekonomické v Praze Jakub Fischer spolu s ČSÚ organizuje národní kolo soutěže o nejlepší statistický plakát. Zamýšlí se nad otázkou, jak podporovat statistickou gramotnost.

Jaký by byl svět bez statistiky? Pěkná nuda!

Cyhelský předání ceny ČSÚ

Když bylo koncem roku 2012 vyhlášeno následujících dvanáct měsíců za Mezinárodní rok statistiky, reakce odborníků a laické veřejnosti byly zpočátku rozpačité. Výsledky projektu však předčily očekávání.