Loňské vítězství v turnaji ČSÚ obhájil tým Rozhodčí

V Českém statistickém úřadu je mnoho sportovců a volejbal je mezi nimi ze sportů nejoblíbenější. Poslední květnový pátek se uskutečnil už 11. ročník turnaje ČSÚ v plážovém volejbale. Počasí přálo, celý den byl slunečný, ideální podmínky pro beachový turnaj.

Letošního ročníku se zúčastnilo 75 volejbalových nadšenců. Ženy tvořily víc než polovinu z tohoto počtu a už posedmé se jich tohoto turnaje ČSÚ zúčastnilo více než mužů. Týmy o třech nebo čtyřech hráčích se rozdělily do dvou kategorií podle výkonnosti. Do kategorie A se přihlásilo osm týmů, favoritů na celkové vítězství bylo hned několik. Už ve čtvrtfinále ovšem překvapivě skončily týmy JEPice a Mixlata, které sice zvládly svoje základní skupiny bez ztráty setu, ale do bojů o medaile už pak nijak nezasáhly. Vítězství tak po roce obhájili Rozhodčí (J. Doležalová, J. Hronová, J. Kalina, O. Košata), takže ani letos se nikomu nepodařilo nejstarší tým připravit o prvenství v turnaji. Druhé místo obsadil tým Double H&M (M. Brázdilová, H. Lapáčková, M. Mana, A. Misíková, J. Růžička) a stejně jako vloni bronz získala Nemocná štěňátka (R. Mikula, R. Pelikánová, M. Vernerová). Medaile v kategorii B, ve které bojovalo devět týmů, se staly „kořistí“ ostravských statistiků. Ze zlata se radoval tým 33_!!! (T. Krynská, S. Kubošková, R. Matějka, J. Mecová, P. Skotnica) a do Ostravy s nimi cestovaly i bronzové medaile zásluhou týmu !!!_JBA (J. Bandík, P. Bittová, J. Kartous, L. Kostial, P. Kozmínová). Mezi oba moravské týmy se podařilo dostat Laxnímu přístupu (K. Alexanderová, M. Černý, T. Lukavcová, D. Satran, A. Stará), který se „prolenošil“ na stříbrnou pozici. Ostatním se sice nepodařilo získat cenné kovy, ale nadšení ze sportovního dne to nikomu rozhodně nesebralo.
Po plážovém volejbale čekal na statistiky další turnaj. Tentokrát v šestkovém volejbale. V německém Wiesbadenu se druhý červnový víkend konal už 28. ročník turnaje evropských statistiků (EVS). Jak si čeští volejbalisté vedli, se dozvíte v letním vydání časopisu Statistika&My.

Turnaj ČSÚ v plážovém volejbale zahájila předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová.

Turnaj ČSÚ v plážovém volejbale zahájila předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová.

Ostravské týmy 33_!!! a !!!_JBA.

Ostravské týmy 33_!!! a !!!_JBA.

Eva Kuklová a Pavel Vančura.

Eva Kuklová a Pavel Vančura.