Přehled událostí z ČSÚ

VYDÁNÍ: 06/2017
sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte

Experti na národní účty navštívili ČSÚ. Studenti se zajímali o statistiku. Tiskové konference v ČSÚ. Setkání bývalých zaměstnanců.

Experti na národní účty navštívili ČSÚ

Do ČSÚ ve dnech 12. a 13. června zavítala pracovní skupina Eurostatu v oblasti národních účtů. Návštěva navázala na ustavující lednové jednání v Lucemburku, na němž byly definovány priority a očekávané výstupy týkající se odhadu objemových ukazatelů.
Zasedání se zúčastnilo patnáct expertů z národních statistických úřadů včetně zástupců Eurostatu, Evropské centrální banky a OECD. Zabývali se tzv. digitální ekonomikou a netržními službami, mezi které patří například zdravotnictví a vzdělávání. Ty představují jediné produkty, u kterých dosud není zohledněna změna kvality při odhadu objemových ukazatelů. Doporučení expertů budou začleněna do budoucích standardů národního účetnictví.

Studenti se zajímali o statistiku

O charakteristikách trhu práce hovořila Jitka Číhalová, ředitelka Krajské správy ČSÚ v Jihlavě, 10. května na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě. Akce byla určena pro studenty oboru Finance a řízení, kteří měli zájem seznámit se se zdroji dat či základními výstupy v oblasti zaměstnanosti a nezaměstnanosti. Diskutovala se rovněž otázka možnosti uplatnění absolventů vysokých škol na trhu práce v různých regionech České republiky.

Tiskové konference v ČSÚ

Téma Kolik nás stojí zdraví?
představila na konci května na tiskové konferenci ČSÚ Vladimíra Kalnická z odboru statistik rozvoje společnosti. Více ZDE. Začátkem července se uskutečnila další tisková konference, tentokrát na téma Průmysl. Podle Veroniky Doležalové, vedoucí oddělení statistiky průmyslu, dosahuje výkon průmyslu v posledních letech svých maxim. Více ZDE.

Setkání bývalých zaměstnanců

Koncem května se pod záštitou ředitelky Krajské správy ČSÚ v Brně Kateřiny Sendlerové ve spolupráci s odborovou organizací uskutečnilo setkání seniorů – bývalých zaměstnanců správy a všech jejích okresních oddělení. Pozvání přijalo celkem sto seniorů. Místem letošního setkání se, na rozdíl od minulých let, staly reprezentativní prostory Barokního sálu Místodržitelského paláce, který je součástí Moravské galerie na Moravském náměstí v Brně. Účastníci zavzpomínali na doby nedávno minulé, jako dárek obdrželi volné vstupenky do prostor Moravské galerie a jako vzpomínku na toto setkání společnou fotografii.

Autor:
Zatím zde není žádný komentář.

Související články

 

Přehled událostí z ČSÚ

ilustrativní fotka

Statistika&My má dvě ocenění. Šetření ČSÚ o sadech. Cenu předsedkyně ČSÚ letos převzali Zdeněk Pavlík a Jiří Pelej. Zasedání ESSC v Lucemburku.

Přehled událostí z ČSÚ

ilustrativní fotka

Setkání evropských ředitelů sociálních statistik. Do prvního hackatonu veřejné správy se zapojí i ČSÚ. Přednáška o seniorech měla úspěch. Analýza ČSÚ: Vývoj ekonomiky ČR v roce 2016. V Eurostatu jednali ředitelé metodiky a informatiky. Statistická ročenka České republiky 2017.

Přehled událostí z ČSÚ

ilustrativní fotka

ČSÚ se dlouhodobě těší vysoké důvěře veřejnosti. Statistické údaje ČSÚ jsou cenným zdrojem informací. Marek Malý novým předsedou České statistické společnosti. Předseda slovenských statistiků v Praze. Zahraniční obchod se zemním plynem. Profesor Lubomír Cyhelský znovu oceněn. Výtvarná skupina Et cetera vystavuje v prostorách ČSÚ. ČSÚ spolupracuje s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně. Iva Ritschelová na jednáních v Lucemburku.

Přehled událostí z ČSÚ

ilustrativní fotka

Evropský statistický systém a legislativní procesy ve statistice. ČSÚ vydal nový Katalog produktů na rok 2017. Tazatelé ČSÚ mají nové průkazy. Novou ředitelkou KS ČSÚ v Brně se stala Kateřina Sendlerová. Vánoční setkání zaměstnanců ČSÚ.

Přehled událostí z ČSÚ

ilustrativní fotka

Týden vědy a techniky se statistikou. O podnikové statistice a zemědělství v Lucemburku. Fotosoutěž My&Statistika. Arménští statistici v ČSÚ. Místopředseda ČSÚ v Irsku.

Přehled událostí z ČSÚ

ilustrativní fotka

Studium při zaměstnání je v ČSÚ benefitem. Výstava Naše společnost v mapách. Nová projekce obyvatel EU. Iva Ritschelová na vlnách rozhlasu. V Litomyšli o cestovním ruchu. Volejbalisté ČSÚ přivezli z Bratislavy zlato.

Přehled událostí z ČSÚ

ilustrativní fotka

Jednání předsedkyň ČSÚ a Štatistického úradu SR. Volby 2016 Losování čísel hlasovacích lístků. Konference o hospodaření samospráv. Šetření v domácnostech. Oslavte s námi Evropský den statistiky. Víkend plný her s předsedkyní ČSÚ.

Přehled událostí z ČSÚ

Ilustrační fotka

Setkání s odbory. Nový místopředseda ČSÚ. O odpadech s Vladimírem Špidlou. Výroční jednání ČSÚ a ČNB. Stanislav Štýs přednášel v ČSÚ.