Tipy pro Vás

VYDÁNÍ: 05/2018
sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte

Malajsijský statistický úřad. WHO: Klimatické změny. A bude hůř. FAO: Když je vody nedostatek. Eurostat: Letadla přistávají nebo startují každé čtyři sekundy. Eurostat: Průměrný život v číslech

Malajsijský statistický úřad

Twitter

Facebookový profil malajsijského statistického úřadu umožňuje díky infografikám získat rychlý přehled o zemi.

Najdete zde údaje o demografické situaci země v jihovýchodní Asii, ale také statistiky, které už tak běžné nejsou. Vycházejí z tamní zemědělské produkce. Ostatně, kde jinde hledat podrobné informace o produkci přírodního kaučuku. Více ZDE.

 

WHO: Klimatické změny. A bude hůř

V souvislosti se zprávou o znečištění ovzduší jsou na internetových stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO) zveřejněny alarmující infografiky.

Upozorňují na změny klimatu, které způsobuje lidstvo a jež také zpětně obyvatele modré planety ovlivňují. Podle odhadů WHO zemře v období let 2030 až 2050 v důsledku klimatických změn ročně o 250 tis. osob více, když se zvýší počet zemřelých na malárii, podvýživu, průjmová onemocnění a také v důsledku příliš horkého klimatu, které ohrožuje především osoby s chro­nickým onemocněním a osoby pracují ve venkovním prostředí. Více ZDE.

 

FAO: Když je vody nedostatek

Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) upozorňuje na devět publikací ze své produkce, jejichž cílem je zvýšit povědomí o ochraně vodních zdrojů.

Jedním z témat, kterým se tituly věnují, je nutnost sdílení vodních zdrojů. Voda se totiž stává vzácným statkem, jehož nedostatek má přímý vliv na kvalitu a dostupnost potravin v dané lokalitě a skrze zhoršující se životní podmínky pak ovlivňuje i případné rozhodnutí o migraci, což je tématem další z akcentovaných publikací. Nechybí ani podrobný rozbor, jak nehospodárně je s vodou zacházeno při výrobě nejen potravin, ale i v průmyslu, a jak jsou vodní zdroje znečišťovány. Více ZDE.

 

Eurostat: Letadla přistávají nebo startují každé čtyři sekundy

Publikace, kterou vydal evropský statistický úřad, se věnuje všem druhům dopravy v Evropské unii.

Od doby, kdy si jedinec sám nevyrobí vše, co by rád užíval, je pro ekonomický rozvoj role dopravy nezastupitelná. Věděli jste například, že každé čtyři sekundy startuje či přistává na evropských letištích jedno dopravní letadlo nebo že na Maltě a na Kypru ne­existuje železniční doprava? Více ZDE.

 

Eurostat: Průměrný život v číslech

Krátké video Eurostatu ukazuje charakteristiky průměrného obyvatele žijícího v Evropě.

Úplnou statistickou informaci o konkrétním statistickém znaku ve statistickém souboru dává jeho rozdělení četností. V případě, že se spokojíme se stručnou informací o hodnotě konkrétního znaku, použijeme jedinou hodnotu, která tento soubor charakterizuje. S ohledem na snadnost výpočtu bývá touto hodnotou nejčastěji aritmetický průměr. Více ZDE.

Autor: , odbor vnější komunikace
Zatím zde není žádný komentář.

Související články

 

Tipy pro vás

Italský statistický úřad Instagramový účet italského statistického úřadu není tak úplně typickým instagramovým účtem. Ano, pochopitelně i tady jsou v hlavní roli obrázky, ale dá se říci, že Italové jdou svou cestou. V případě Italů se často jedná o koláž složenou z různých fotografií. To,

Tipy pro Vás

Australský statistický úřad. Krajiny Vyšehradskej skupiny: Vybrané indikátory udržateľného rozvoja Agendy 2030. Statcan: Kam si v Kanadě zajít na něco na zub. Singstat: Co je to Giniho koeficient. Istat: Jaké jsou italské děti? Čemu se věnují a co je baví?

Tipy pro Vás

FAO

Organizace pro výživu a zemědělství. Eurostat: Evropská unie detailnějším pohledem. Eurostat: Nejvíce zboží se do EU v roce 2018 dovezlo z Číny. FAO: Klima se mění a spolu s ním i zemědělství a potraviny. Eurostat: Vládní výdaje na sociální ochranu se v EU zvyšují.

Tipy pro Vás

Tipy-pro-Vás_032019

Australský statistický úřad. ŠÚ SR: Slovenská statistika a demografie. Eurostat: Míra zaměstnanosti žen je nižší než mužů. Infografika: Oslaďte si život. Eurostat: Kde v Unii se pěstuje nejvíce ovoce.

Tipy pro Vás

Tipy pro Vás 01/2019

Statistický úřad Španělska. Statistics Norway: Nejoblíbenějšími jmény v Norsku zůstávají Emma a Lukas. FAO: Rekordní výlov tresky pestré. WHO: Neviditelný zabiják. ISTAT: Cizinci v Itálii.

Tipy pro Vás

Tipy pro Vás

Kanadský statistický úřad. Elstat: Mořské plody a ryby v řeckých sítích. CSB Latvija: Obyvatel Lotyšska dále ubývá. Eurostat: Jak se žije v Unii. Destatis: Statistická ročenka Německa.

Tipy pro Vás

Irský statistický úřad. Statistika pracovních nehod v Řecku. Evropská ekonomika od začátku tisíciletí. Jak se počítá inflace. Znáte vývoj ekonomiky v zemích EU?

Tipy pro Vás

ilustrativní fotka

Maďarský statistický úřad. CBS: Pivovarnictví očima nizozemského statistického úřadu. ILO: Děti nemocných HIV musejí pracovat. Statistics Iceland: Island v číslech. OSN: Světový den životního prostředí.