Tipy pro Vás

VYDÁNÍ: 06/2019
sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte

Americký statistický úřad.

Americký statistický úřad

Instagramový účet amerického statistického úřadu – US Census Bureau – zdaleka neobsahuje jen nehybné obrázky. Zhruba pětina příspěvků je složena z krátkých videí.

Díky videím, často poskládaným z jednoduchých infografik, se například uživatel statistik dozví, na jaký druh zemědělských plodin se zaměřují v Idahu, co se nejčastěji pěstuje v Kalifornii nebo kolik kukuřice vyroste v Kansasu. Nejsou to ale jenom zemědělské statistiky, co lze na tomto instagramovém účtu najít. Velký prostor je také věnován blížícímu se termínu sčítání lidu v roce 2020. Více ZDE a ZDE.

STATCAN: Díky sportu se dají najít noví přátelé

Výsledky šetření kanadského statistického úřadu ukazují, že mezi obyvateli Kanady je více než čtvrtina těch, kteří pravidelně sportují.

Bez ohledu na věk, pohlaví či místo narození se obyvatelé Kanady rádi zapojují do sportovních aktivit. Přitom jen 14 % z nich se sportu věnuje na vyšší než amatérské úrovni. Jistě nepřekvapí, že nejoblíbenějším sportem je lední hokej, následují golf, fotbal, běh a basketbal. A co tamní lidé od sportu očekávají? Především zábavu a relax (71 %) a také zlepšení fyzického i duševního zdraví (69 %). Téměř polovina (45 %) chápe sport jako rodinnou aktivitu a 35 % díky sportu hledá nové přátele. Více ZDE.

ABS: Čtyři z pěti Australanů pracují ve službách

Celkem 80 % obyvatel nejmenšího světového kontinentu je zaměstnáno ve službách. Patří k nim nejen ti, kteří pracují v různých obchodech, ale i ti, kteří jsou zaměstnáni například ve zdravotnictví či školství.

Ve službách muži nejčastěji pracují na pozici programátora (2,3 % zaměstnaných mužů), ženy pak nejvíce nacházejí uplatnění ve zdravotnictví (6,6 % zaměstnaných žen). Také na dalších místech pomyslného profesního žebříčku je pořadí u mužů a u žen jiné. Muži pracují v kavárnách a restauracích, v supermarketech či jako řidiči dodávek (85 % z nich jsou muži). Ženy jsou zaměstnány ve školách, pečují o starší osoby (84 % z nich jsou ženy) nebo nacházejí práci v obchodech. Více ZDE.

STATBEL: Co to je mediánový věk a jak se počítá?

Díky přehledným infografikám belgického statistického úřadu mají školáci možnost seznámit se s různými statistickými pojmy. Průvodcem jim je sympatická sovička, která umí i anglicky, a tak jistě tento počin belgických statistiků najde využití i v zahraničí.

Infografiky doprovázené vysvětlujícími texty se zaměřují na děti ve věku 8 až 12 let a zvolenému věku dítěte je také přizpůsoben výklad. Pro menší děti je více obrázků, pro větší je již více textu a čísel. A co vy? Víte, jaký je rozdíl mezi průměrným a mediánovým věkem? Pokud si jste jistí, můžete se rovnou pustit do té části infografik, v níž své znalosti otestujete. Více ZDE.

CSO: I v Irsku jsou ženy ve vedení firem spíše výjimkou

Vedoucí místa ve firmách v Irsku patří mužům. Pouze na jednom z devíti nejvyšších manažerských postů sedí žena. Pozici předsedy představenstva zastává v 93 % případů muž.

Na jiných než vrcholových manažerských pozicích je zastoupení žen již o něco vyšší. Na pozicích ředitelů, kteří mají pod sebou další dva stupně vedoucích zaměstnanců, je již podíl žen 20%. Ve firmách se zahraničním vlastníkem jsou ženy ve vedení častěji. Z hlediska odvětví je největší podíl žen ve vedoucích funkcích ve firmách, které se zabývají ubytovacími a stravovacími službami. Více ZDE.

Autor: , odbor vnější komunikace
Zatím zde není žádný komentář.

Související články

 

Tipy pro vás

Italský statistický úřad Instagramový účet italského statistického úřadu není tak úplně typickým instagramovým účtem. Ano, pochopitelně i tady jsou v hlavní roli obrázky, ale dá se říci, že Italové jdou svou cestou. V případě Italů se často jedná o koláž složenou z různých fotografií. To,