Češky přibírají na váze, dokládají prodeje spodního prádla

Velikosti ženského spodního prádla se rok od roku zvětšují. U mužů se příliš nemění a zůstávají stabilně na velikosti L. Vyplývá to z prodejních statistik sítě obchodů a e-shopů Trenýrkárna.cz, o nichž informuje zpravodajský server prahadnes.info.

V roce 2016 byla dámská velikost spodního prádla L až na třetím místě za velikostmi M a S, v loňském roce už velikost L plnila první příčky nejčastěji objednávaných velikostí. Dámského spodního prádla velikosti L se prostřednictvím obchodu Trenýrkýrna.cz loni prodalo o 6 % více, než tomu bylo v roce 2016. Prodej velikosti S pak klesl o 3 %, stejně tak u velikosti M.

Nenabírají však jen ženy, česká populace přibývá na váze celkově, jak potvrzují další statistiky a průzkumy. Například podle dat Českého statistického úřadu dosáhla v roce 2017 hodnota BMI indexu tělesné hmotnosti obyvatel České republiky 25,2. To je těsně za horní hranicí normální zdravé váhy. Obezitou pak podle odborníků v posledních letech trpí až čtvrtina českých žen a 22 % mužů, další čtvrtina populace trpí nadváhou.

České ženy mají méně pohybu než muži. Volnočasová fyzická aktivita, jako je sport a fitness, je podle výsledků šetření v domácnostech ČSÚ bližší mužům. Tráví jí průměrně 3,6 hodiny týdně, zatímco ženy jen 3,2 hodiny. S přibývajícím věkem však zájem o pravidelný pohyb slábne. 40 % dospělých se pravidelně nevěnuje žádné sportovní ani rekreační pohybové aktivitě.

Více zde.

Více informací na www.czso.cz

Zdravotnictví, pracovní neschopnost