Mladé Češky se chtějí obejít bez služeb salonů krásy

Uzavřená kadeřnictví, kosmetické salóny a nehtová studia během epidemie koronaviru donutila české ženy pečovat o svůj vzhled doma. Podle průzkumu společnosti STEM/MARK mezi více než 500 ženami ve věku 25 až 60 let z celého Česka si tuto praxi velká většina oblíbila a chce v ni pokračovat i nadále.

Nejčastěji si Češky při uzavření salonů barvily vlasy, pečovaly ale také o pleť a nehty. Návštěvy salónů jako v minulosti nyní neplánuje 78 % žen do 29 let. Průzkum dále ukázal, že při uzavření salonů o sebe samo pečovalo 49 % žen, 8 % Češek požádalo o pomoc známé, kteří ale nejsou odborníky. Barvení vlasů si doma vyzkoušelo 66 % žen, u Češek nad 45 let to byly tři čtvrtiny. Kadeřníka, kosmetičku či jinou specialistku na péči si domů pozvala pětina žen, 37 % Češek čekalo na otevření salonů.

Nové přípravky pro úpravu vzhledu si v minulých týdnech pořídilo 89 % žen, v případě respondentek ve věku mezi 45 a 60 lety to bylo 96 %. Největší poptávka byla po barvách na vlasy. Přípravky na péči o pleť si pořídily více než dvě pětiny žen, 26 % Češek nakoupilo zboží pro domácí manikúru a pětina oslovených investovala do produktů na úpravu obočí.

Některý salon podle průzkumu před koronavirovou krizí navštěvovaly tři čtvrtiny žen. Služeb kadeřnictví využívalo 69 % Češek, do kosmetických salonů chodila pětina, nehtová studia navštěvovalo 16 % respondentek.

Více zde.

Více informací na www.czso.cz

Obchod, pohostinství, ubytování

Služby