Statistická aplikace s vylepšením

Mobilní aplikace ČSÚ má nové funkcionality.

Už je to bezmála rok, co Český statistický úřad spustil novou mobilní aplikaci ČSÚ, díky které mohou zájemci najít aktuální statistická data a další zajímavosti ze světa statistiky ve svých chytrých telefonech. Za tu dobu aplikace doznala několika změn, které jsme připravili zejména na základě přání a nápadů našich uživatelů.

Největší novinkou je spuštění nové funkcionality, díky které si mohou uživatelé zobrazit vybrané informace z konkrétní obce či města podle aktuální polohy. Pokud uživatel nepovolí zjišťování polohy na svém mobilním zařízení, automaticky se mu otevře mapa a nabídnou se mu údaje za hlavní město Prahu. Na mapě si ovšem může vybrat jakoukoliv obec či město v České republice a zobrazit si dostupná data z nich. Tuto funkcionalitu chceme dále rozvíjet například tím, že u vybraných údajů se zobrazí mikrografy s vývojem ukazatele.

V aplikaci nadále nabízíme uživatelům nejnovější statistické údaje nejen z pravidelných rychlých informací nebo aktualit zveřejňovaných na webu ČSÚ, ale také mnoho dalších údajů z analýz a dlouhodobých časových řad. Letos jsme rozšířili počet tematických skupin s nejžádanějšími statistikami z původních 14 na 19 a další rozšíření chystáme. Vznikly nové skupiny jako například Sčítání 2021, Energetika, Informační technologie apod.

Prostřednictvím aplikace si lze přečíst všechny články zveřejněné na webu statistikaamy.cz a ukládat je do paměti mobilního telefonu. Následně jsou dostupné i bez internetového připojení. Samozřejmostí je možnost sdílení s dalšími uživateli. Aplikace je zdarma k dispozici jak na Google Play, tak i na App Store.